Czyszczenie biku - kiedy nie możesz otrzymać pożyczkiCzyszczenie biku to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę swej zdolności kredytowej. Począwszy od czasu lat dziewięćdziesiątych kiedy banki zaczęły korzystać z tego systemu aby zminimalizować ryzyko związane z zaciąganiem kredytów przez swoich użytkowników. Biuro Informacji Kredytowej jako system powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich.

W naszym momencie każda osoba, jaka choćby stara się na temat otrzymanie kredytu jest weryfikowana przez analityka bankowego za pośrednictwem wprowadzenie jej danych aż do BIKu. Odbywa się to poprzez wysłanie odpowiedniego zapytania. Musimy mieć jednak przytomność, że każde zapytanie kredytowe związane jest z obniżeniem naszego scoringu czyli punktacji kredytowej (przeważnie jest to ubytek około 17 punktów). Oprócz tego znaczący wpływ na nasz scoring mają opóźnienia w płatnościach rat kredytowych kredytów, które zaciągnęliśmy. Stąd jeżeli rozważamy zaciągnięcie następnego zobowiązania to dobrym rozwiązaniem na poprawę naszej umiejętności kredytowej jest właśnie czyszczenie biku.

Dodatkowo warto podkreślić argument, że w ostatnim okresie również coraz więcej firm chwilówkowych ma dostęp do Biura Informacji ich wyjasnienie Kredytowej. W tym miejscu można choćby wymienić firmę Vivus, która trudni się udzielaniem pożyczek krótkoterminowych. Wobec tego oficjalne oswiadczenie tak ważnym jest aby spłacać po terminie nasze zobowiązania. Wszelkie bowiem opóźnienie wpływa negatywnie na szansę otrzymania kredytu lub pożyczki. Jeżeli również w danym przypadku będzie znalazła miejsce sytuacja w jakiej opóźnienia w spłacie wyniosły dajmy na to kilkanaście dni to rozwiązaniem tego trudności jest czyszczenie biku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *